فروشگاه جامع پروژه های برق تمامی گرایش ها
اعتبار سایت جستجو اعتبار

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه مهم: با توجه به جرم بود خرید و فروش پایان نامه فارسی، تمامی پایان نامه های این سایت انگلیسی هستند که دارای شبیه سازی می باشند. البته توجه فرمایید که پایان نامه های انگلیسی معمولا به صورت رایگان قابل دانلود هستند، ولی ما برای راحتی کار دانشجویان، بهترین و مناسبترین آنها را در سایت گذاشته ایم. لطفا با در نظر داشتن موارد فوق به خرید پایان نامه اقدام فرمایید. همچنین ممکن است برخی از فایل های شبیه سازی فروشگاه هم به صورت رایگان قابل دسترسی باشد چرا که برخی از فایل های سایت از دانشجویان خریداری شده است. برای کاهش زحمت مراجعین ایرانی ،ما در این سایت هزینه جمع آوری و اشتراک گذاری برای این دسته از پایان نامه ها و فایل های شبیه سازی را دریافت می کنیم.

الکوریتم اجتماع ذرات

در این قسمت 51 صفحه ورد کامل از الگوریتم اجتماع ذرات با تست بر روی توابع تست استاندارد مناسب جهت نوشتن در کارهای مرتبط ارائه شده است. متن به صورت تایپ شده است و می توانید ویرایش هم فرمایید. همچنین کد و مراجع هم در انتهای آم ضمیمه شده است. در زیر بخش کوچکی از مقدمه اورده شده است:

در اين بخش به يکي ديگر از روش­هاي مهم بهينه‌سازي هوشمند به­طور مفصل پرداخته میشود. روش فوق بهینه­سازی اجتماع پرندگان نام دارد و به ­اختصار PSO [1] ناميده مي­شود که مانند الگوريتم ژنتيک از روش­هاي مبتني بر جمعيت مي­باشد.

مسائل بهينه­سازي به­طور گسترده­اي در زمينه­هاي مختلف علوم و فن­آوري به­کار گرفته مي­شوند. گاهي اوقات چنين مسائلي مي‌تواند با توجه به ماهيت واقعي و عملي تابع هدف يا قيود مدل بسيار پيچيده باشند. روش­هاي بهينه­سازي سنتی دربرگيرنده تکنيک­هاي مبتني بر مشق­گيري هستند. چنين روش­هايي نيرومند بوده و کارايي آنها در حل انواع مختلف مسائل بهينه­سازي به اثبات رسيده است. با اين وجود چنين روش­هايي مي­توانند با مشکلاتي ازقبيل گرفتار شدن در حدأقل محلي، افزايش پيچيدگي محاسباتي و قابل استفاده نبودن در دسته­هاي معيني از توابع هدف، مواجه ­شوند. اين امر نياز براي توسعه دسته جديدي از روشهاي حل که مي‌تواند بر اين نقايص فائق آيد منجر مي‌شود. روش­هاي بهينه­سازي ابتکاري[2]، ابزارهاي در حال رشد سريعي هستند که مي‌توانند بر بيشتر محدوديت­هايي که در روش­هاي مبتني بر مشتق­گيري يافت مي­شود چيره شوند. برای درک کلی از مفهوم و ایده روش فوق با یک مثال کار را شروع می­کنیم. فرض كنيد شما و گروهي از دوستانتان به­دنبال گنج مي‌گرديد. هر يك از اعضاي گروه يك فلزياب و يك بي‌سيم دارند كه مي‌تواند مكان و وضعيت كار خود را به همسايگان نزديك خود اطلاع بدهد. بنابراين شما مي‌دانيد که آيا همسايگانتان از شما به گنج نزديك­ترند يا نه؟ پس اگر همسايه‌اي به گنج نزديك­تر بود شما مي‌توانيد به طرف او حركت كنيد. با چنين كاري شانس شما براي رسيدن به گنج بيشتر مي‌شود و هم­چنين گنج زودتر از زماني كه شما تنها باشيد پيدا مي­شود.

اين يك مثال ساده از رفتار جمعي است كه افراد براي رسيدن به يك هدف نهايي همكاري مي­كنند. اين روش مؤثرتر از زماني است كه افراد جداگانه عمل كنند. اجتماع را مي‌توان به­صورت مجموعه‌اي سازمان يافته از موجوداتي تعريف كرد كه با يكديگر همكاري مي‌كنند. در كاربردهاي محاسباتي هوش جمعی[3] از موجوداتي مانند مورچه‌ها، زنبورها، موريانه‌ها، دسته‌هاي ماهيان و دسته پرندگان الگوبرداري مي‌شود. در اين نوع اجتماعات هر يك از موجودات ساختار نسبتاً ساده‌اي دارند ولي رفتار جمعي آنها بي‌نهايت پيچيده است. براي مثال در كولوني مورچه‌ها هر يك از مورچه‌ها يك كار ساده‌ مخصوصی را انجام مي‌دهند ولي به­طور جمعي عمل و رفتار مورچه‌ها مانند ساختن بهينه لانه، محافظت از ملكه و نوزادان، تميز كردن لانه و... بسیار پیچیده می­باشد. رفتار كلي يك ذره به صورت غير­خطي از آميزش رفتارهاي تك‌تك اجتماع به­دست مي‌آيد، به­عبارتي يك رابطه­ا‌ي بسيار پيچيده بين رفتار جمعي و رفتار فردي يك اجتماع وجود دارد. رفتار جمعي فقط وابسته به رفتار فردي افراد اجتماع نيست بلكه به چگونگي تعامل ميان افراد نيز وابسته است. تعامل بين افراد، تجربه‌ افراد درباره محيط را افزايش مي‌دهد و موجب پيشرفت اجتماع مي‌شود. ساختار اجتماعي بين افراد مجموعه كانال­هاي ارتباطي ايجاد مي‌كند كه طي آن افراد مي‌توانند به تبادل تجربه‌هاي شخصي بپردازند، مدل‌سازي محاسباتي اجتماعی كاربردهاي موفق و بسياري را در پي داشته است.


[1]  Particle Swarm Optimization

[2]  Heuristic

[3] Swarm intelligence

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 14,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:
اینجانب با مطالعه کامل از مطالب درج شده در اطلاعیه فروشگاه در قسمت بالای همین صفحه، اقدام به خرید این فایل از سایت نموده ام.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
PSO_213908_8418.zip304.7k

نظرسنجی

در چه زمینه ای به فایل شبیه سازی نیاز دارید؟